Oracle Business Intelligence

Oracle Business Intelligence Foundation Suite anlık sorgu, OLAP, gösterge panoları ve bir mimari entegre iş zekası, sınıf raporlamanın en iyisini sunmaktadır. Oracle Business Intelligence uygulamaları teknoloji ile daha fazla görüş, daha iyi hizalama, daha kısa sürede değer ve düşük maliyet çözümleri sağlar.

Bütünleşik

Oracle İş Zekası raporlama ve analiz formları oluşturmayı sağlar. Ortak bir kullanıcı arayüzü, ortak meta ve ortak teknoloji altyapısı sunar.

 • Oracle İş Zekası çeşitli formatlarda yüksek doğruluklu, mükemmel raporlar sunar. Sektörün en ölçeklenebilir ve kullanımı kolay bir çözümüdür. Kullanıcılar etkileşimli raporlar oluşturabilir ve değiştirebilir. Raporlar %100 web tabanlı ve tarayıcı arayüzlü olmanın yanı sıra tasarım ve popüler masaüstü araçları kullanarak yüksek hacimli raporlar yayınlayabilirsiniz.
 • Oracle iş zekası merkez bileşenlerini sorgular, raporlar ve interaktif panolar oluşturmaktadır. OBIEE merkezi yönetimi, ortak bir sorgu isteği oluşturma ve veri erişimi ve görselleştirme, işbirliği ve arama özellikleri zengin bir spektrum için Ortak Kurumsal Bilgi Modeli sahiptir.
 • Oracle Essbase ileriye dönük analiz için OLAP sunucu pazar lideri konumundadır. Gelişmiş bir hesaplama motoru, çok kullanıcılı yetenekleri geri yazmak ve esnek veri depolama seçenekleri, Oracle Essbase tahmin ve yönetim raporlama ve karlılık analizi, planlama, senaryo modelleme için idealdir.
Anahtar Özellikler
 • Zengin, etkileşimli panolar
 • Sorgulama ve analiz kullanımı kolay
 • Mükemmel kurumsal raporlama
 • Son derece ölçeklenebilir çok boyutlu OLAP sunucusu
 • İlişkisel, OLAP ve yapılandırılmamış veri şeffaf erişim için Unified ortamı
 • Güçlü mekansal haritalama ve görselleştirme
 • Entegre karne ve strateji yönetimi
 • BI içinde iş süreçlerini çağırarak anlayış üzerinde hareket etme becerisi
 • Ortak Kurumsal Bilgi Modeli
 • Proaktif tespit ve uyarılar
 • Gelişmiş kurumsal raporlama ve yayınlama
 • Oracle Scorecard ve Strateji Yönetimi organizasyonlarının her düzeyinde basamaklanmasını ve anahtar performans göstergeleri ile bağlantılı olduğu performansı ölçülebilir, takip ve tedavi edilebilir stratejik amaç ve hedefler ayarlamanıza yardımcı olur.
 • Oracle Essbase Analytics finansal bilgilerin gerçek zamanlı ya da talep üzerine aktarılması suretiyle geniş bir kullanıcı topluluğuna etkin yönetimi ve analitik mali raporlama sunulmasını sağlar.

Mühendislik Sistemleri
Bir göz açıp kapayıncaya kadar zorlu iş sorularının yanıtlarını alın. Oracle Exalytics BI için yüksek performanslı ve ölçeklenebilir bir platform sunan optimize donanımın ve yazılımın güçlü bir pakettir.

Kurumsal Raporlama
Tek bir çözüm uygulamak, yönetmek, ve daha az çaba ile daha fazla sonuç elde etmek için son derece biçimlendirilmiş raporlar ve formlar sağlar.

OLAP Analytics
Dünyada en yaygın OLAP sunucusu ile, işinizde ne oluyor veya ne oldu , ne içine değil sorularına yanıt verir ve aynı zamanda gelecekte tutabilir bilgiler edindirir..

Mobil BI
İşleriniz durmaz sizinle beraber gider. Nerede olursanız olun, kritik bilgilerin size ulaşmasına emin olun.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler için BI
BI, sadece büyük firmalar için değildir. Gelişmekte olan işletmeler için özel olarak hazırlanmış rekabet avantajı sağlayan bir çözümdür.

BI Platform
Oracle Business Intelligence kullanıcıları gerekli bilgiler ile kolayca kendi raporlarını oluşturabilirler.

Bilgi Keşfi
Yeni iş fırsatları bazen veri ambarı ötesine veri kaynaklarında gizlidir

Karne ve Strateji Yönetimi
Hem bugünün imkanları hemde yarının fırsatlarını aynı anda inceleme fırsatına sahip olabilirsiniz. Kurum karneniniz bu sayede en üst düzeyden en detay seviyeye kadar inceleme imkanına kavuşursunuz.

Gerçek zamanlı Karar Yönetim
Belirsizlik ve değişimi kendisine uyarlayan karar verme hizmetleri yardımıyla yüksek hacimli ve kendini tekrarlayan kararlarınızı çok daha kolay yönetebilir ve optimize edebilirsiniz.

Büyük Veri
Veri hacimleri astronomik şekilde büyüyor. Büyük verilerin analiz edilmesi için sınıfının en iyisi BI çözümlerini kulanabilir ve bunu bir rekabet avantajı haline getirebilirsiniz.