İstanbul Gelişim Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nda 24-28 Mart 2014 tarihlerinde Gelişim Meslek Yüksekokulu Müdürü Sn. Doç. Dr. Mustafa NURSOY başkanlığında, Öğr. Görevlileri Ebru CENGİZ, Bilge KONAŞOĞLU, Öznur YAMAN ve Onay BUDAK tarafından düzenlenen “Gelişim ’de Kariyer Günleri’’ katılımcıların yoğun ilgisi ile gerçekleştirildi. Etkinliğe konuşmacı olarak ERA Consulting Services’i temsilen Satış ve İş Geliştirme Direktörü Bora Bilen‘de katıldı.

Açılış konuşmasının İstanbul Gelişim Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Burhan AYKAÇ, Meslek Yüksekokulu Müdürü Sn. Doç. Dr. Mustafa NURSOY, İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Sn. Muammer Coşkun tarafından yapıldığı Gelişim ’de Kariyer Günleri etkinliğine İŞKUR, Acıbadem Hastanesi, Kariyer.net, Tarkim Flight Academy, Ayjet Uçuş Okulu, Doubletree By Hilton, Tam Plastik İhracat, Ziraat Bankası, Ersoy Hastaneleri Sağlık Grubu, Big Chefs Kitchen, Turkuaz Yayıncılık, Tohum Otizm Vakfı, Gaziosmanpaşa Hastanesi, Medline Hastanesi Sağlık Grubu, Beylikdüzü İşadamları Derneği, Anadolu Sağlık Merkezi, Murat Eğitim Kurumları, Penti, Era Consulting Services, İbrahim Ethem Ulagay İlaç Sanayi gibi ünlü firmaların ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Nöroloji Uzmanı Dr. Bülent Madi etkinliğe katılan davetliler arasında idi. Kariyerleri adına merak edilen soruları ünlü firmaların yöneticilerine bizzat sorma şansı bulan öğrencilerimiz yöneticiler tarafından da ayrıcalıklara layık görüldü. 

Kral Pop TV ünlü sunucusu Mert Ruscuklu, Radyo D ünlü DJ Sunny, sinema ve dizi oyuncularının katılımı öğrencilerin hoşça vakit geçirmelerini sağladı. Öğrenciler sinema ve dizi oyuncusu Zeynep Beşerler’i keyifle dinledi. Zeynep Beşerler ilk kez böyle bir ilgiyle karşılaştığını ifade ederken heyecanı gözlerinden okunuyordu.

Etkinlikte ayrıca öğrencilerimiz tarafından Paşhan Yılmazel’e doğum günü sürprizi yapıldı. Paşhan Yılmazel; “Şimdiye dek 120 üniversiteye bu tarz söyleşilere gittim. Ama ilk defa böyle ilgi, böyle sürprizler yaşıyorum bundan dolayı çok mutluyum. Gelişim Üniversitesi’nin yeri bende çok ayrı bundan sonra’’ diyerek duygularını belirtti.

Davetlilere katılımlarından dolayı İstanbul Gelişim Üniversitesi yöneticileri ve akademisyenleri tarafından teşekkür plaketleri takdim edildi. Kariyer Günleri’nin son gününde ise, başarılı grup Kuvars’ın mini konseriyle son bulurken öğrencilerimiz neşe içerisinde coşkuyla eğlendi.

Comments are closed.